Instalacja kotła

Planujesz modernizację swojej kotłowni? Może zastanawiasz się nad instalacją nowego kotła kondensacyjnego? Zmiana samego kotła nie jest trudna, ale pojawiają się problemy z kondensatem. Rozwiązaniem są urządzenia Sanicondens, które pozwalają na bezpieczne i skuteczne przetłaczanie kondensatu cienkimi rurkami w pionie i poziomie do oddalonych pionów kanalizacyjnych. Dzięki temu unikniesz kosztownych i pracochłonnych prac adaptacyjnych, a Twój nowy kocioł kondensacyjny będzie działał prawidłowo.

Kondensat w kotłach kondensacyjnych jest bardzo kwaśny i zawiera kwas siarkowy w ilości co najmniej 90%. W przypadku kotłów gazowych pH kondensatu mieści się pomiędzy 4 a 5, a w kotłach olejowych wartość ta może spaść nawet do 2, co oznacza, że jest to ostry kwas mogący uszkodzić instalację. Dlatego tak ważne jest zastosowanie urządzeń, takich jak Sanicondens, które zapewnią bezpieczną neutralizację kwasu i prawidłowe funkcjonowanie Twojej instalacji.

Instalacja kotła

Filtruj wg

Linia produktów

Urządzenia do podłączenia

Sanineutral

Sanineutral

Specjalny neutralizator do neutralizacji kondensatu z kotłów kondensacyjnych....

 • Kocioł gazowy
Sanicondens Mini

Sanicondens Mini

Pompka Sanicondens Mini dedykowana do kotłów kondensacyjnych Cicha praca...
 • Klimatyzator
 • Kocioł gazowy
Sanicondens Pro V.02

Sanicondens Pro V.02

Pompka Sanicondens Pro odprowadza kondensat z klimatyzatorów i kotłów. Cicha...
 • Kaseta klimatyzacyjna
 • Klimatyzator
 • Kocioł gazowy
 • Kocioł olejowy
 • Osuszacz powietrza
 • Wyświetlacz chłodniczy

Kocioł kondensacyjny działa na gaz lub olej i został zaprojektowany w celu poprawy efektywności energetycznej. To ciekawa alternatywa dla pieca elektrycznego. Jak właściwie działa piec kondensacyjny i w jaki sposób pozwala zaoszczędzić energię? Odbywa się to poprzez zamianę kondensacji pary wodnej na ciepło.

Co więcej, ciepło które w tradycyjnym piecu jest marnowane, w tym przypadku zostaje odzyskanie z gazów odlotowych, czyli utajonego ciepła parowania. Różnicą między piecem kondensacyjnym a kotłem niekondensacyjnym jest ilość wytwarzanego przez niego ciepła użytkowego oraz fakt, że może osiągnąć ponad 90% efektywności energetycznej. Aby taki kocioł działał bezproblemowow, należy w odpowiedni sposób odprowadzić z niego powstały w trakcie pracy kondensat.

  

Odprowadzanie kondensatu z kotła kondensacyjnego: po co to robić?

 

Skroplenie pary wodnej i zawartych w spalinach związków chemicznych tworzy w samym kotle kondensat, który musi być odprowadzony na zewnątrz. Przeciętnie przy pozyskaniu 1 kWh energii z paliwa powstaje ok. 0,16 litra skroplin gdy spalany jest gaz ziemny, 0,13 litra w przypadku gazu płynnego i ok. 0,08 litra przy wykorzystaniu oleju opałowego. W efekcie w ciągu 1 godziny przy pracy kotła gazowego z mocą 10kW uzyskamy ok. 1,6 litra kwaśnego kondensatu, którego należy w bezpieczny sposób odprowadzić. Nie jest to problemem jeśli mamy dostęp do odpływu grawitacyjnego. Ale jeśli kocioł znajduje się w piwnicy lub innym pomieszczeniu bez dostępu do kanalizacji, potrzebna będzie specjalna pompa do odprowadzenia kondensatu.

SFA jest ekspertem w tej dziedzinie. W swojej ofercie posiadamy pompy do odpompowywania kondensatu jak również system do jego neutralizacji. Urządzenie Sanicondens Best Flat łączy te dwa aspekty. Zneutralizuje kwasowość kondensatu oraz bezpiecznie go odprowadzi.

Jest to kompletne rozwiązanie: zbiera powstały kondensat, neutralizuje go do bezpiecznego pH oraz odpompowuje go do oddalonych pionów. 

Sanicondens Best Flat jest kompaktowym rozwiązaniem: ma cztery wloty, niewielkie rozmiary i 2 litrowy zbiornik.

Może być montowany na ścianie lub na podłodze.

Sanicondens Best Flat jest cichą, doskonale przystosowaną pompka do kontakty z kwaśną wodą. Neutralizuje pH za pomocą dostarczonego granulatu w specjalnej przegrodzie z łatwym dostępem i możliwością wymiany. W zależności od mocy kotła, granulat ten należy wymieniać co najmniej raz w roku. Dzięki granulkom neutralizującym rury są chronione przed działaniem szkodliwych kwasów.

Sanicondens Best Flat można również podłączyć do osuszacza. Jest dostarczany z fabrycznie zainstalowanym alarmem i kompletnym zestawem instalacyjnym oraz zaworem zwrotnym.