Our reports

Our news

ISO FOCUS

Arnaud CORBIER, Dyrektor Generalny

“ 

Oferujemy rozwiązania, które są innowacyjne, niezawodne i łatwe w montażu i eksploatacji.

"

Słowo od kierownictwa

Od ponad 60 lat spółki Grupy SFA dbają o codzienny komfort naszych klientów, zarówno końcowych i profesjonalnych. Dajemy im znacznie więcej niż tylko wiedzę techniczną: oferujemy im rozwiązania, które są innowacyjne, niezawodne i łatwe do montażu.

To jest nasz znak rozpoznawczy!

Idea, który zaowocował w 1958 roku wypuszczeniem pierwszego pomporozdrabniacza Sanibroyeur. Pomysł, który zrewolucjonizował aranżację wnętrz na całym świecie. Dzięki naszym 25 spółkom zależnym i ponad 60 dystrybutorom nasza Grupa jest obecna w prawie 80 krajach.

Jednocześnie nasza firma jest zaangażowana w dywersyfikację swojej działalności.

Nasze portfolio marek wzbogaciło się o kilka przejęć: Europelec, Kinedo, Grandform, Watermatic, Zehnder Pumpen, a ostatnio Format. Umożliwiło nam to skuteczną penetrację nowych rynków.

SFA stałą się globalną, silną i rozpoznawalną grupą na całym świecie.

Marka, która od momentu powstania niosła ze sobą wartości, zaangażowanie i inspiracje, które stanowią jednoczącą podstawę dla nas wszystkich: pracowników, klientów i partnerów. To globalne podejście do społecznej odpowiedzialności biznesu w naszej firmie zasługuje na to, by było dziś pokazywane nie tylko jako zobowiązanie, ale jako rzeczywistość realizowana na co dzień.

Witamy w SFA!

CSR w SFA Group

Nasze podejście

Jako międzynarodowa grupa przemysłowa, nasz główny cel jest prosty: projektować i wytwarzać domowe i profesjonalne rozwiązania wszędzie tam, gdzie płynie woda.

W 2016 roku, kierownictwo SFA zdecydowało, że aby sprostać nowym wyzwaniom związanym z komunikacją, zasobami ludzkimi i zgodnością z przepisami, konieczne jest teraz zaangażowanie firmy w społeczną odpowiedzialności biznesu.

Zaangażowanie SFA w społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR) odzwierciedla nasze cele, jakimi jest dążenie do zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju naszej działalności oraz sprostanie wyzwaniom społecznym i środowiskowym poprzez ciągłe dostarczanie naszym klientom nowatorskich rozwiązań spełniających ich oczekiwania.

Nasze pomysłowe podejście do rozwiązań produktowych i kreowania marki zaczyna się i kończy na jakości i usługach.

Produkty SFA zostały powszechnie uznane w naszej branży i poza nią za najlepsze rozwiązania.

W ważnych kwestiach środowiskowych, takich jak stosowanie metod i zasad chroniących środowisko już na etapie projektowania i ograniczanie ilości odpadów, staramy się nie tylko poprawiać własne wyniki, ale także podnosić poprzeczkę innym, w tym dostawcom.

Wspierając naszych pracowników i współpracując z dostawcami, aby dostarczać naszym klientom produkty wysokiej jakości, przestrzegamy wysokich standardów etyki i uczciwości. Współpraca i integracja mają kluczowe znaczenie dla naszego sposobu pracy. Uważamy, że najlepsze rozwiązania to takie, które opierają się na różnorodnych pomysłach i perspektywach.

Naszym celem jest wzbogacanie życia i społeczności, z którymi się stykamy. Firma SFA od dawna pomaga ludziom na całym świecie w kwestiach sanitarnych.

Każdego roku, w ramach światowego dnia toalety, podczas którego chodzi o inspirowanie działań mających na celu stawienie czoła globalnemu kryzysowi sanitarnemu i pomoc w osiągnięciu celu Zrównoważonego Rozwoju 6 (SDG 6), wspieramy poprzez darowizny produktów. Pomagają one dzieciom i dorosłym w uzyskaniu bardzo potrzebnej opieki zdrowotnej ”.

Nasze cele

“ 

Growing together

"

Zaangażowanie SFA w społeczną odpowiedzialność biznesu (CSR) odzwierciedla nasze cele, jakim jest dążenie do zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju naszej działalności oraz sprostanie wyzwaniom społecznym i środowiskowym poprzez ciągłe dostarczanie naszym klientom nowatorskich rozwiązań spełniających ich oczekiwania.

Naszą ambicją w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej jest rozwój naszej firmy wraz z naszymi pracownikami, klientami oraz partnerami i dostawcami.

Nasze zaangażowanie

Zaangażowanie Społeczne i Charytatywne

W 2021 roku Grupa SFA przekazała trzy systemy AquaHome w Kambodży

"Odległe wioski w Siem Reap w Kambodży nie mają dostępu do elektryczności ani czystej wody. Ponadto brak dróg utrudnia transport, zwłaszcza w porze deszczowej. Choroby przenoszone przez wodę są powszechne wśród dzieci, które nie mają odpowiednich leków ze względu na odległość od szpitali.

SFA nawiązała współpracę z Planet Water Foundation, aby zainstalować specjalny system AquaHome w trzech najbiedniejszych gospodarstwach domowych w Kambodży. To rozwiązanie po raz pierwszy zapewniło dostęp czystą wodę i oświetlenie w domach, a towarzyszy mu program edukacji higienicznej Planet Water, mający na celu poprawę warunków życia rodzin.

""Zawsze cierpimy na biegunkę i wysypkę skórną, ponieważ nie mamy czystej wody do picia i mycia rąk. Moje dzieci są chude i niezdrowe i często opuszczają szkołę, ponieważ są chore. Dzięki systemowi Aqua-Home będą mieli teraz większe szanse na bycie zdrowymi i osiągać lepsze wyniki w szkole. ” Ly Leat, ojciec trójki dzieci"

2020 - Podobnie jak w latach ubiegłych, SFA po raz kolejny wsparło organizację „Une Villa en Urgence” w Światowy Dzień Toalety darowiznami produktów.

Założona w 2017 roku firma Une Villa en Urgence tworzy tymczasowe mieszkania dla bezdomnych poprzez recykling i odnawianie przyczep chłodni  pod koniec ich komercyjnego użytkowania. W tym roku SFA ma przyjemność ogłosić, że podwajamy naszą darowiznę, aby wesprzeć cel stowarzyszenia, jakim jest budowa około stu domów. SFA przekazuje 10 toalet z wbudowanym rozdrabniaczem Sanicompact 43, 10 pomp do wody Sanidouche i 10 kabin prysznicowych Kineprime.

Nasze certyfikaty

Zarządzanie jakością

Zarządzanie środowiskiem

"Gwarantowane Francuskie Pochodzenie"

Ocena CSR przez EcoVadis

EcoVadis, najbardziej zaufany na świecie audytor zrównoważonego rozwoju, przyznał Grupie SFA brązowy medal. Wynik ten plasuje Grupę SFA w gronie 50% najlepszych firm ocenianych przez EcoVadis.

Ocena EcoVadis opiera się na międzynarodowych kryteriach zrównoważonego rozwoju, takich jak standardy GRI (Global Reporting Initiative), United Nations Global Compact i norma ISO 26000, które obejmują 200 kategorii wkładu i ponad 160 krajów.

Grupa SFA została oceniona na podstawie arkusza oceny kryteriów zrównoważonego rozwoju ilustrującego jej wyniki za pomocą 21 wskaźników podzielonych na cztery główne kategorie:

     środowisko

     prawa pracy i prawa człowieka

     etyka

     zrównoważone zakupy