Instalacja klimatyzator

Podczas pracy klimatyzatora powstają skropliny, które są efektem wykraplania się wilgoci w wymienniku ciepła klimatyzatora. Im wyższa wilgoć i temperatura w pomieszczeniu, tym większa ilość skroplin będzie się generowała. Woda zbiera się na tacce, która znajduje się pod wymiennikiem ciepła w jednostce wewnętrznej.

Tę wodę w postaci skroplin należy odprowadzić. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie jest możliwe ich odprowadzenie w bezpieczny i grawitacyjny sposób. Dyskretne i ciche pompki SFA do usuwania skroplin są idealnym rozwiązaniem w tego typu sytuacjach.

Instalacja klimatyzator

Mini pompka Sanicondens Clim Mini S przeznaczona jest do odprowadzania i przepompowywania skroplin z klimatyzatorów o mocy do 8 kW. Dyskretna i łatwa w montażu pompka idealnie sprawdzi się w małych przestrzeniach.

Pompka Sanicondens Clim Mini S obsługuje klimatyzatory do 8 kW i może pompować skroplina nawet do 6 metrów. Dostarczana ze specjalnym wspornikiem antywibracyjnym, przy zaledwie 21 dB głośności jest najcichszym tego typu urządzeniem na rynku. Cicha praca idzie w parze z wydajnością. Pompka do skroplin Sanicondens Clim Mini S jest w stanie przepompować 9 litrów na minutę z wydajnością ssania 2 metrów między modułem wykrywania poziomu, a pompką.

Sanicondens Clim Mini S jest dostarczana z rurką wlotową 16 mm i rurką tłoczną 6 mm. Wyprodukowana we Francji, posiada stopień ochrony IP20, wyłącznik bezpieczeństwa z ochroną termiczną (130ºC) i kabel alarmowy.

Aby zapewnić łatwą konserwację i bezpieczną eksploatację, pompa jest wyposażona w przezroczysty moduł wykrywania poziomu i system antysyfonowy, aby zapobiec zjawisku próżni. Zapobiega to ciśnieniowemu przeciążeniu chroniąc instalację i wydłużając żywotność urządzenia.

Niezwykle kompaktowa (moduł wykrywania poziomu 74 x 37 x 37 mm i pompa 57 x 32 x 105 mm) pompa Sanicondens Clim Mini S jest dostarczana ze wszystkimi akcesoriami do mocowania i podłączenia: rurą ssącą, rurką wentylacyjną, wspornikiem pompy, szybkozłączkami i zaworem przerywającym podciśnienie.