Co musisz wiedzieć o instalacji toalety z pomporozdrabniaczem?

Porady 2023-07-26

Co musisz wiedzieć o instalacji toalety z pomporozdrabniaczem?

Gama produktów Sanicompact została stworzona z myślą o małych przestrzeniach łazienkowych. Urządzenia zostały wyposażone we wbudowany w misę ceramiczną pomporozdrabniacz, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca. Design produktów doskonale wpasowuje się do wielu wnętrz łazienkowych. Linia Sanicompact to nowoczesny, elegancki i estetyczny wygląd toalet z pomporozdrabniaczem.

Jak działa toaleta z wbudowanym pomporozdrabniaczem?

Toaleta z pomporozdrabniaczem składa się z ceramicznej miski i zintegrowanego pomporozdrabniacza. Ten rodzaj toalety zasilany jest wodą i energią elektryczną. 

Woda

Aby móc spłukiwać toaletę muszla klozetowa musi zawierać pompę. Dzięki wodzie ścieki wracają do sieci kanalizacyjnej. Dlatego też urządzenie z pomporozdrabniaczem musi być zainstalowane w pomieszczeniu wyposażonym w dopływ wody, który można podłączyć do toalety. Dodatkowo aby korzystać z urządzenia musi być ono podłączone do gniazdka elektrycznego.

Zasilanie

Toaleta z wbudowanym pomporozdrabniaczem wyposażona jest również w silnik elektryczny, który pełni podwójną funkcję: z jednej strony uruchamia proces rozdrabniania materiałów, a z drugiej wyrzuca czarną wodę w kierunku przewodu odprowadzającego ścieki. Aby silnik działał, urządzenia musi być podłączone do uziemionego gniazdka elektrycznego. 

Rozdrabnianie

Pomporozdrabniacz wbudowany w ceramikę wyposażony jest w nóż tnący. Proces rozdrabniania umożliwia przepływ ścieków przez rury o małej średnicy. Po zakończeniu rozdrabniania turbina kieruje brudną wodę do sieci kanalizacyjnej.

Jak zainstalować toaletę z wbudowanym pomporozdrabniaczem?

Tradycyjne toalety podłączane są do określonej rury o średnicy co najmniej 100 mm. Natomiast ten typ podłączenia nie występuje we wszystkich pomieszczeniach z wodą w domu czy mieszkaniu. Toalety oferowane przez SFA przydają się w szczególności, gdy chcesz zbudować dodatkowe WC w miejscu, którym nie ma możliwości podpięcia tradycyjnej toalety. 

Instalacja toalety z wbudowanym pomporozdrabniaczem umożliwia obejście ograniczenia co do średnicy rury, ponieważ współgra z rurami o średnicy od 30 do 40 mm. Toaleta z pomporozdrabniaczem umożliwia również odprowadzenie ścieków, gdy spadek odpływu jest zbyt niski lub gdy główny odpływ znajduje się kilka metrów dalej. 

Instrukcja montażu urządzenia:

Umieść toaletę przed ścianą instalacyjną, naprzeciwko rury odpływowej, wykonując tymczasowe połączenie. Zaznacz dwa punkty, które należy przewiercić, a następnie zdejmij zespół, aby wykonać otwory, w które zostaną włożone kołki.

Urządzenia dostarczane są z elementami mocowania zapobiegającymi obracaniu i przemieszczaniu się. Dla zoptymalizowania najnowszych technik tłumienia hałasu wykorzystywanych w urządzeniu należy:

  • Zainstalować muszę w taki sposób, żeby nie stykała się ze ścianami pomieszczenia 
  • Ustawić muszlę na płaskiej powierzchni, aby nie zakłócać działania kołków antywibracyjnych 
  • Umocować prawidłowo przewody odpływowe unikając przekraczania odległości jednego metra między mocowaniami

Toalety z pomporozdrabniaczem SFA

Gama produktów Sanicompact to wygodne urządzenia o nowoczesnym designie, które idealnie sprawdzają się w małych przestrzeniach.

Sanicompact 43

Niewielki rozmiar toalety z pomporozdrabniaczem umożliwia stowrzenie toalety na niewielkiej przestrzeni, np. pod schodami, w rogu, w piwnicy itp. To najmniejszy model z serii Sanicompact, tym bardziej, że nie posiada zbiornika na wodę, a korzystanie z niego jest ekologiczne dzięki systemowi podwójnego spłukiwania. 

Urządzenie to wyposażone zostało w drugie wejście do podłączenia umywalki oraz wolnoopadającą deskę z powłoką antybakteryjną. Toaleta Sanicompact 43 dostarczana jest z zestawem do mocowania do podłogi i zintegrowanym zaworem zwrotnym. 

Sanicompact Pro

Urządzenie o nowoczesnym i atrakcyjnym wyglądzie zostało wykonane w technologii Silence, dzięki czemu zapewnia cichą i dyskretną pracę. 

Sanicompact Comfort

Model toalety wiszącej z wbudowanym pomporozdrabniaczem o regulowanej wysokości w zakresie od 42 cm do 51 cm. Jak każde urządzenie z serii Sanicompact model ten wyposażony został w ekonomiczny system podwójnego spłukiwania ECO+, wolnoopadającą deskę z powłoką antybakteryjną oraz ceramikę zapobiegającą osadzaniu się kamienia.

Sanicompact Elite

Urządzenie zaprojektowane w ekskluzywnym, eleganckim designie z wbudowanym pomporozdrabniaczem. Wyposażone również w ekologiczny system podwójnego spłukiwania ECO+, wolnoopadającą deskę z powłoką antybakteryjną oraz akcesoriami do montażu.