Trendy w projektowaniu łazienek 2022

Aktualności , Zobacz więcej 2021-10-25

Trendy w projektowaniu łazienek 2022

Modna łazienka 2022 – bycie Eko jest trendy!

Wykorzystywanie ekologicznych i jednocześnie nowoczesnych materiałów stało się niezwykle modne. Dlatego rok 2022 będzie kontynuował swoje oczarowanie stylem eko. W nowym roku możemy zauważyć wzrost i różnorodność materiałów o naturalnych fakturach. Ceramika, kamień i drewno – to do nich będzie należał 2022 rok. W połączeniu z rosnącym w sile trendem na rośliny w pięknych doniczkach będziemy mieli pewność, że zaaranżowana przestrzeń w naszej łazience będzie nie tylko funkcjonalna ale również niezwykle estetyczna. Wybierając rośliny do łazienki należy jednak pamiętać, że nie wszystkie rodzaje będą się dobrze czuły w takim środowisku. Panują tam bardzo specyficzne warunki. Wilgoć i bardzo często brak dostępu do naturalnego światła niekorzystnie wpływa na większość roślin. Skrzydłokwiat, zielistka, paproć nefrolepis czy zamiokulkas doskonale odnajdą się w takim środowisku.

 

Modna łazienka 2022 – jeszcze bardziej smart!

Jednym z ciekawszych trendów, który przez pandemię bardzo szybko wkroczył do łazienkowego designu jest bezdotykowa armatura. Pozwala ona znacząco zmniejszyć ryzyko przenoszenia wirusów czy bakterii. Bezdotykowe krany, toalety wyposażone w czujniki ruchu, systemy samoczyszczące sprawiają, że korzystanie z nich jest nie tylko higieniczne, ale również wygodne. Powoli coraz popularniejsze stają się również SMART lustra, na których możemy przy porannej toalecie przeczytać najnowsze wiadomości czy sprawdzić jaką będziemy mieli danego dnia pogodę.

 

Modna łazienka 2022 – marmur i czerń cały czas mają się dobrze!

Marmur to ponadczasowa elegancja, która nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli postawicie na ten materiał możecie być spokojni, ponieważ jego piękno nigdy nie wyjdzie z mody. Najpopularniejszym trendem jest połączenie czerni i bieli. Zachwyca swoim wyglądem, który sprawia, że jest to idealna propozycja do tworzenia rozmaitych aranżacji. Duży potencjał czerni, a szczególnie armatury w tym kolorze powinni wykorzystać posiadacze łazienki o niewielkim metraży Modne łazienki w bloku zyskają dzięki niej charakter, a mocny akcent kolorystyczny przyciągnie wzrok, odciągając jednocześnie od niewielkiej przestrzeni.

 

Modna łazienka 2022 – pomporozdrbniacz do WC jest trendy!

Wszystko wskazuje na to że nowy rok będzie kolejnym, w którym popularne będą pomporozdrabniacze do WC. Te sprytne urządzenia pozwalają na aranżacje łazienki w dowolnym miejscu i to niezależnie od położenia pionów kanalizacyjnych. Wyposażone w nóż tnący potrafią przetłaczać nieczystości nawet do 5 m w pionie i 50 m w poziomie. Zdecydowanym liderem w tej kategorii urządzeń jest firma SFA. Posiada ona w swojej ofercie kilka modeli, które swoim designem uatrakcyjnią wygląd każdej łazienki. Najbardziej designerskim i pożądanym przez projektantów wnętrz jest model SANIWALL Pro UP. Jest to cichy i nowoczesny pomporozdrabniacz wbudowany w stelaż podtynkowy. Całości dopełnia elegancka, hartowana szyba w kolorze mlecznym. Do tego jednego sprytnego urządzenia można podpiąć wszystkie przybory, które mamy w łazience.

Related products