Przepompownie ścieków SFA

Porady 2021-08-05

Przepompownie ścieków SFA

Podstawowym modelem przepompowni jest Sanicubic 1 WP NM. Jednosilnikowe urządzenie, ze zbiornikiem o pojemności 32 L idealnie sprawdzi się w gromadzeniu i przepompowywaniu ścieków bytowych z domków jednorodzinnych czy małych obiektów komercyjnych. Silnik o mocy 1 500 W, wyposażony w wysokiej jakości nóż tnący ze stali nierdzewnej ProX K2 minimalizuje ryzyko zablokowania się pompy przez okazjonalne dostanie się do zbiornika artykułów kosmetycznych. Nawet podstawowy model przepompowni Sanicubic wykonany jest w technologii IP68 co w praktyce oznacza, że może być montowany w studzienkach lub szachtach technologicznych w obrębie budynku. Ponadto w urządzeniu zastosowano system łatwego wyjmowania silnika oraz układu załączającego, dzięki czemu wszelkie czynności serwisowe stały się prostsze i bardziej higieniczne. Sanicubic 1 WP NM wyposażony jest w zewnętrzny system sterowania oraz zewnętrzną czujkę alarmową informującą o nieprawidłowej pracy urządzenia. Co ważne przepompownia przetłacza ścieki rurą o średnicy jedynie DN50, którą w łatwy sposób można schować w ścianie lub pod sufitem.

Dla bardziej wymagających użytkowników stworzyliśmy Sanicubic 2 Classic NM. Jest to 2 silnikowa wersja Sanicubic 1 WP NM wyposażona w zbiornik o pojemności 45 L. Zastosowanie 2 silników zwiększyło nie tylko wydajność przepompowni ale również jej niezawodność. Przy normalnym trybie pracy, silniki działają naprzemiennie (raz załącza się pierwszy silnik, a przy następnym cyklu drugi). W przypadku awarii jednego z silników, drugi całkowicie przejmuje jego pracę. Dzięki temu inwestor nie musi zamykać pomieszczeń sanitarnych podłączonych do urządzenia. Zastosowanie 2 silników o mocy 1 500 W każdy pozwala również na bardziej intensywną pracę przepompowni. W przypadku napływu dużej ilości ścieków silniki załączają się jednocześnie aby w możliwie najkrótszym czasie wypompować ścieki ze zbiornika. Podobnie jak w jednosilnikowym Sanicubic 1 WP NM, 2 Classic NM wyposażony jest w niezawodne noże tnące ProX K2, zewnętrzy system sterowania, czujkę alarmową oraz system łatwego dostępu serwisowego. Ponadto Sanicubic 2 Classic NM umożliwia inwestorowi podpięcie do karty sterowania zewnętrznego systemu BMS.

Poza przepompowniami wyposażonymi w noże tnące, SFA posiada w swojej ofercie pompy z wirnikiem o wolnym przelocie VORTEX. Pierwszym takim urządzeniem jest Sanicubic 1 VX. Charakteryzuje się mocnym silnikiem o mocy 2 000W, wyposażonym w pompę z wirnikiem typu VORTEX o wolnym przelocie 50 mm. Zbiornik o pojemności 60 L wykonany jest z polipropylenu wzmacnianego włóknem szklanym. Dzięki tak mocnej konstrukcji oraz klasie ochrony IP68, Sanicubic 1 VX można zainstalować w szachcie technologicznym lub zagłębieniu. Podobnie jak w innych urządzeniach z serii Sanicubic, wszelkie czynności serwisowe ułatwione są do absolutnego maksimum. System sterowania oraz czujka alarmowa wyprowadzona jest w zewnętrznej skrzynce o długim przewodzie.

Dla osób ceniących sobie przede wszystkim niezawodność pracy przygotowaliśmy model Sanicubic 2 VX. Duży 120 litrowy zbiornik mieści w sobie 2 pompy z wirnikiem VORTEX o wolnym przelocie 50 mm. Pompy działają naprzemiennie lub obie jednocześnie przy napływie dużej ilości ścieków. Urządzenie dedykowane jest do aplikacji i montażu w dużych firmach lub zakładach produkcyjnych. Umożliwia podłączenie kilku pomieszczeń sanitarnych takich jak łazienki, pomieszczenia socjalne czy przy zastosowaniu separatora tłuszczu profesjonalne kuchnie. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych modeli, Sanicubic 2 VX może być zamontowany bezpośrednio na posadzce lub w zagłębieniu czy szachcie technologicznym. Posiada również system łatwego serwisowania, zewnętrzny alarm dźwiękowy i wizualny oraz system kontroli z możliwością podpięcia zewnętrznego systemu BMS.

Następnymi w kolejności przepompowniami dedykowanymi do komercyjnych zastosowań jest Sanicubic GR. Jest to seria profesjonalnych przepompowni do zastosowań komercyjnych oraz w budynkach wielorodzinnych. Pompy wykonane z mocnego żeliwa GG 20 potrafią przetłaczać ścieki na wysokość nawet do 39 metrów! Wyposażone są w innowacyjny nóź tnący, wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, Pro X K3 będący efektem współpracy

firmy SFA oraz Zehnder Pumpen. Modele Sanicubic GR, dzięki swoim wysokim parametrom tłoczenia znajdą zastosowanie wszędzie tam gdzie występuje konieczność przetłaczania ścieków na duże wysokości i odległości. Sanicubic GR zamontowany jest m.in. na królewskim jachcie Sułtana Omanu Qaboos bin Said al Saida. Al. Said Super-Yacht to obecnie 5 najdłuższy jacht na świecie mogący pomieścić 150 członków załogi oraz 65 gości. Sanicubic 1 GR zapewnia niezawodne funkcjonowanie wszystkich pomieszczeń sanitarnych. Urządzenia dysponują dużą ilością wejść o średnicach DN 100 oraz DN 50. Wyposażone jest także w przyłącze DN 50 przystosowane do podłączenia ręcznej pompy membranowej. Odprowadzenie DN 50 z wbudowanym żeliwnym kulowym zaworem zwrotnym. Przepompownia występuje w 2 wariantach – jednosilnikowej Sanicubic 1 GR oraz dwusilnikowej Sanicubic 2 GR oraz kilku specyfikacjach różniących się od siebie mocą oraz parametrami tłoczenia.

Serię profesjonalnych przepompowni do zadań specjalnych uzupełniają modele Sanicubic SC. Są to wysokowydajne przepompownie wyposażone w wirnik jednokanałowy z płytą cierną o wolnym przelocie 80 mm, a w przypadku mocniejszych wersji nawet 100 mm! Silniki wykonane z żeliwa GG 25 posiadają moc (w zależności od wersji) 4 000W, 5 500W, 6 300W, 8 700W osiągają duże wydajności tłoczenia dochodzące nawet do 165 m3/h! Urządzenie posiada wejście DN 150 z żeliwnym kołnierzem oraz odprowadzenie DN 100. Podobnie jak w modelu GR, Sanicubic SC posiada dodatkowe przyłącze DN 50 do ręcznej pompy membranowej. Urządzenia wyposażone są w zewnętrzny system kontroli z wyświetlaczem tekstowym LED wskazującym poziom napełnienia, informacje o konserwacji, godzinach pracy i komunikaty usterek. O bezawaryjności i wysokiej wydajności pracy świadczyć może fakt, że urządzenia Sanicubic SC zainstalowane są na niemieckich stacjach kolejowych U-Bahn w Berlinie, z których każdego dnia korzysta aż 1,4 miliona pasażerów. Przepompownia występuje w 2 wariantach – jednosilnikowej Sanicubic 1 SC oraz dwusilnikowej Sanicubic 2 SC oraz kilku specyfikacjach różniących się od siebie mocą oraz parametrami tłoczenia.

Absolutną nowością w ofercie SFA jest model UFB 200. Jest to mała przepompownia do wody brudnej, z kratką ściekową, przystosowana do zabudowy podposadzkowej. Pompa zamontowana w zbiorniku o pojemności 35 L, pozwala na odpompowywanie wody o temperaturze do 90°C. Idealnie sprawdzi się w łazienkach oraz wszelkiego rodzaju pomieszczeniach sanitarnych. UFB 200 posiada kratkę ściekową wykonaną z tworzywa sztucznego o klasie obciążenia K (max 300 kg) dozwoloną wyłącznie do ruchu pieszego. Szczeliny w kratce mają 8 mm szerokości co oznacza, że można po niej bezpiecznie chodzić boso. Zbiornik wyposażony jest w syfon oraz osadnik piasku. Poza wejściem kratkowym, posiada także dodatkowe wejście DN 50. Odprowadzenie DN 32. UFB 200 występuje w 3 wariantach, różniących się od siebie mocą silnika oraz parametrami tłoczenia.

Firma SFA

To my ponad 60 lat temu wymyśliliśmy ideę pomporozdrabniaczy. Przez ten czas staliśmy się światowym liderem w branży i zaufały nam miliony klientów na całym świecie. Nasi naukowcy od lat prowadzą badania nad ciągłym ulepszaniem produktów. Wszystkie nasze urządzenia i podzespoły pochodzą z certyfikowanych fabryk z Francji. Cały proces produkcji podlega rygorystycznym normom.

Wszystkie urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją. Ważnym elementem jest bardzo dobrze działająca sieć 55 punktów serwisowych na terenie kraju. Naprawa urządzeń następuje bezpośrednio w miejscu zainstalowania urządzenia.