Jaką pompę wybrać?

Porady 2022-10-24

Jaką pompę wybrać?

Pompy do ścieków szarych i brudnej wody to urządzenia służące do przetłaczania ścieków z całej kuchni, łazienki (bez wc) lub pralni. Bogaty asortyment pomp oferowanych przez SFA pomoże ci stworzyć idealną przestrzeń w domu. Za ich pośrednictwem możesz zastosować rozwiązania, bez konieczności zaawansowanych prac remontowych w pomieszczeniach bez pionów kanalizacyjnych. W ofercie SFA z pewnością znajdziesz odpowiedni produkt, który pozwoli ci stworzyć wymarzoną przestrzeń.

Dla niewielkich przestrzeni łazienkowych idealnym zastosowaniem będzie Sanidouche, który dzięki swoim wymiarom zmieści się pod wanną, wysokim brodzikiem lub po prostu w szafce pod umywalką. Pompa ta posiada dwa wejścia tuż przy podstawie, do których można podpiąć jednocześnie np. umywalkę i bidet lub umywalkę i brodzik. Urządzenie charakteryzuje się bardzo łatwym montażem, krótkim czasem załączania oraz niskim poziomem głośności. Jego dyskretny wygląd pozwala na zamontowanie go małych przestrzeniach łazienkowych.

Niewiele większym modelem, który można zastosować nie tylko w łazience, ale również w kuchni jest Sanivite Silence. Pompa Sanivite przeznaczona jest do odprowadzania ścieków szarych idealnie nada się do odprowadzania wody z umywalek, zlewów, zmywarek lub pralek. Wyposażona została w jedną pompę o mocy 400 W i zbiornik o pojemności 10.4 L, a jej wydajność to 80 L/min. Wyposażenie pompy w 4 wejścia pozwala na podpięcie 4 urządzeń jednocześnie. Umożliwia ona odprowadzanie ścieków o wysokich temperaturach do 5 m wysokości i 50 m w poziomie. Jest to świetnie rozwiązanie do małych pralni, pomieszczeń z wieloma prysznicami, kuchni czy po prostu wyspy kuchennej.

Inną propozycją do odprowadzania wody szarej jest SANIACCESS 4, charakteryzująca się bardzo łatwym dostępem serwisowym oraz cichym trybem pracy. Urządzenie posiada bezpośredni dostęp do systemu pompowego oraz do systemu sterowania i zasilania, co zdecydowanie ułatwia jego konserwację i wymianę zużytych elementów. Dzięki możliwości dostępu do zbiornika z zewnątrz urządzenia ryzyko zatkania zostało zminimalizowane, a w przypadku jego wystąpienia usunięcie zatoru nie stanowi problemu. Pompa została wyposażona w silnik o mocy 400 W oraz 4 wejścia, umożliwiające podpięcie 4 urządzeń jednocześnie.

Pompę można wykorzystać zarówno do zastosowań domowych np. w łazience bez WC, prali czy kuchni jak i w małych obiektach komercyjnych. Szczególnie polecamy to rozwiązanie w małych pubach czy niewielkich lokalach gastronomicznych.

Modelem idealnym do odprowadzania ścieków o wysokich temperaturach (75°C) jest Sanispeed. Pompa odprowadza ścieki ze zlewozmywaków, zmywarek a także umożliwia też podłączenie pralki oraz wszystkich (za wyjątkiem WC) pozostałych urządzeń sanitarnych również tych oddających ścieki bardzo ciepłe lub gorące. Wyposażona została w jedną pompę o mocy 400 W oraz zbiornik o pojemności 10,4 L. Pompa posiada 4 wejścia, umożliwiające podłączenie jednocześnie 4 urządzeń. Jest zatem idealnym rozwiązaniem do intensywnej pracy w obiektach gastronomicznych takich jak kawiarnie, bary czy małe restauracje, a także w pralniach oraz małych hotelach. Urządzenie umożliwia również podłączenie zmiękczacza do wody.

SANICOM 1 i SANICOM 2 NM to pompy przeznaczone do ścieków szarych możliwe do zastosowań komercyjnych, ale sprawdzą się również w użytku domowym. Będą idealnym rozwiązaniem do odprowadzania ścieków z obiektów gastronomicznych. SANICOM 1 charakteryzuje się lekką i kompaktową budową oraz możliwością przetłaczania ścieków o temp. do 90°C. Urządzenie przeznaczone jest do przepompowywania ścieków szarych (bez fekaliów) i wyposażona została w jeden silnik o mocy 750 W. Tłoczy ścieki na wysokość 10 m lub na odległość 100 m w poziomie. Pompa ma możliwość podłączenia zewnętrznego alarmu informującego o nieprawidłowym działaniu. Nadaje się ona idealnie do montażu w restauracjach, stołówkach, pralniach, czyli tam gdzie trzeba przepompować duże ilości wody na znaczne odległości.

SANICOM 2 NM jest dwusilnikową wersją SANICOM 1 o dużej pojemności zbiornika i wysokiej wydajności do 20 m3/h. Wyposażona została w dwie pompy o mocy 1500 W każda. Ścieki po dostaniu się do urządzenia powodują automatyczne uruchomienie jednej pompy, która przetłacza ścieki do oddalonej kanalizacji. W razie napływu dużej ilości ścieków załączana jest 2 pompa. Charakteryzuje się wysoką wydajnością ok. 340 l/min, co pozwala na pracę w ekstremalnych warunkach. Odporność na wysokie temperatury (90°C) sprawia, że świetnie sprawdzi się także w małych i średnich pralniach oraz stołówkach.

Dla gospodarstw domowych w zależności od potrzeb najlepiej sprawdzają się modele: SANIDOUCHESANIVITE SILENCE oraz SANIACCESS 4, natomiast do bardziej profesjonalnych, komercyjnych zadań w przedsiębiorstwach poleca się zakup modeli: SANIACCESS 4,  SANISPEEDSANICOM 1 i SANICOM 2 NM. Warto też pamiętać, że nasi dystrybutorzy służą pomocą i chętnie dobiorą produkt pod indywidualne potrzeby. Na stronie SFA w zakładce gdzie kupić, można znaleźć wszystkich dystrybutorów w najbliższej okolicy. 

Related posts